ВІДДІЛ ОСВІТИ

Уманської міської ради

ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

ясла-садок комбінованого типу №7

м. Умані Черкаської області комунальної форми власності

вул.. Успенська,20 м. Умань, Черкаська обл.., 20300 ,тел./факс (04744) 3-39-96,

e-mail: kalinka72010@mail.ru ідентифікаційний код 24351589

Звіт завідувача дошкільного навчального закладу №7
Гриценко Тетяни Іванівний
за 2021/2022 навчальний рік.

Керівництво роботою дошкільного закладу №7 здійснюється відповідно до Статуту та річного плану роботи.

Завідувач забезпечує:

-реалізацію державної політики в галузі освіти через педагогічні ради, загальні збори членів трудового колективу та батьківського комітету;

-діє від імені закладу, представляє його в усіх державних органах, на підприємствах, в установах та громадських організаціях;

-у межах своєї компетенції видає накази, обов’язкові для виконання працівниками закладу;

-приймає на роботу технічний персонал та звільняю з посади закладу при потребі.

Дошкільний навчальний заклад №7 розпочав функціонування у 1946 року. Групові приміщення забезпечені необхідними меблями та ігровим обладнанням. Розвивальне середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.

Для занять дітей створені всі умови, а саме, обладнані спеціальні приміщення:

-музична, спортивна зали;

-методичний кабінет та медичний блок;

-прогулянкові майданчики для кожної вікової групи

ІІ. Склад вихованців

На 30.05.2022 року в ДНЗ № 7 функціонує 8 груп: 1 група раннього віку, 4 групи дошкільного віку, 3 групи компенсуючого типу . Заклад працює за 5-денним режимом роботи.

ІІІ. Кадрове забезпечення

Педагогічний процес у ДНЗ забезпечують кваліфіковані спеціалісти: завідувач та вихователь-методист, 1 музичний керівник, інструктор з фізкультури, 15 вихователів.

Освітній рівень педагогів:

14 педагогів – вища освіта;

7 педагогів – середня спеціальна

Кваліфікаційний рівень педагогів:

8 – спеціалісти

3 – спец. II категорії

5- спеціаліст I категорії

4 - спеціаліст вищої категорії

1- вихователь-методист

Слід відмітити, що адміністрація створює оптимальні умови для постійного професійного зростання. В цьому році підвищили свою кваліфікаційну категорію – 2 едагога. Курси підвищення кваліфікації при інституті післядипломної освіти пройшли – 3 педагога.

Адміністрація закладу створює працівникам всі умови для плідної роботи. В цілому робота колективу ДНЗ відмічається стабільністю та позитивною результативністю.

ІV. Пріорітетні напрямки діяльності у 2021/2022 навчальному році

Дошкільний навчальний заклад у 2021- 2022 навчальному році працював над головною методичною метою:

Організація освітньої роботи з дітьми на засадах особистісно-орієнтованого, діяльнісного, інтегрованого підходів і налагодження тісної взаємодії між дітьми, педагогами і батьками»

Основні завдання:

- максимальне охоплення дітей дошкільною освітою та надання їм якісних освітніх послуг.

- забезпечення фізичного, психічного і соціального розвитку дітей раннього віку (від 1 до 3 років), їх безболісної адаптації до змінних умов життя та успішного входження у соціальне середовище;

- трудове виховання в процесі організованої й самостійної предметно-практичної діяльності дітей;

-формування мовленнєвих умінь дитини , як одного з чинників становлення особистості в дошкільному дитинстві.

-дотримання державного освітнього стандарту.

- продовження роботи над осучасненням розвивального простору для дітей дошкільного віку.

- продовження системного впровадження та активного використання всіма учасниками освітнього процесу інформаційних та комунікаційних технологій.

-формування творчого потенціалу педагогів, професійного саморозвитку, самоосвіти.

-оволодіння педагогами організації освітньої роботи з дітьми на засадах особистісно- орієнтованого,діяльнісного, інтегрованого підходів.

- співраця з сім’єю щодо забезпечення належного розвивального середовища та результативності навчально-виховного процесу.

- працювати над впровадженням програми сталого розвитку дошкільників.

V. Якість реалізації освітньої програми

Дошкільний навчальний заклад №7 здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

-Конституції України

-Закону України “Про дошкільну освіту”

-Базового компоненту дошкільної освітиУкраїни

-Закону України “Про охорону праці”

А також, відповідно власного Статуту, Програми розвитку та річного плану роботи дошкільного закладу.

Для ефективного вирішення проблем навчання та виховання дітей, педагоги перебувають у постійному творчому пошуку, експериментують та впроваджують сучасні перспективні програми та методики. Навчально – виховний процес організовується на основі Базового компоненту освіти України, , який забезпечує рівні стартові можливості для всіх дітей старшого дошкільного віку – майбутніх першокласників, та відповідно Освітньої програми навчання і виховання дітей від 2 до 5 років «Дитина».

Головною метою роботи колективу дошкільного закладу є виховання дитини, здатної продовжувати навчання впродовж усього життя, досягати успіху, правильно будувати своє життя.

Велика увага у роботі закладу приділялося наступності дошкільної та початкової освіти. Підвищуючи рівень мотиваційної готовності дітей до навчання в школі, вихователі знайомили дітей старших груп з правилами поведінки учнів, читали літературні твори про школу, проводили бесіди про школу. Випускники нашого дитячого садка мають необхідну як загальну (фізичну, інтелектуальну, особистісно-вольову), так і спеціальну готовність (включаючи засвоєння предметних знань, умінь, навичок), підготовку до навчання в школі.

VI. Робота медичного персоналу

На достатньому рівні ведеться медичне обслуговування, яке здійснюють медична сестра Семченко Світлана Володимирівна, під керівництвом дитячого лікаря Беженар Надії Василівни та під контролем завідувача. Головним завданням є дотримання санітарно-гігієнічного режиму в приміщенні і на території, проведення оздоровчо - профілактичної роботи кожного дня та організації харчування.

Планомірно проводяться антропометричні виміри дітей : групи раннього віку - 1 раз у місяць, садові групи - 1 раз у квартал. Проводиться огляд дітей на педикульоз один раз на 10 днів. Раз на рік проводяться обстеження дітей на ентеробіоз.

Згідно наказу МОЗ України від 30.01.01р. «Про порядок профілактичних щеплень в Україні» відповідно до віку дітей в дошкільному закладі проводяться профілактичні щеплення. Контроль за своєчасним проведенням щеплень ведеться також медичними працівниками.

Хочеться звернути увагу на те, що вихователі працюють у тісному контакті із медичним персоналом закладу по оздоровчо-профілактичній роботі, проведено ряд переглядів різних форм роботи з фізвиховання, а саме: ранкова гімнастика, гімнастика пробудження, коригуюча гімнастика, організація фізичних занять на свіжому повітрі.

Постійно проводиться моніторинг захворюваності дітей ДНЗ. Під особливим контролем температурний режим приміщень.

Аналіз захворювання проводиться на основі даних річного статистичного звіту, який складається на основі медичної документації, яка ведеться щоденно. В кожній групі ведеться лист здоров’я.

Дані про результати медичного обслуговування дітей в ДНЗ фіксуються і зберігаються у порядку, встановленому МОЗ України.

Під контролем адміністрації залишається і медичне обслуговування педагогічних працівників і обслуговуючого персоналу. Двічі на рік працівники проходять поглиблений медичний огляд .

VII. Організація харчування в ДНЗ

Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог до харчоблоку та процесу приготування і зберігання їжі. З метою профілактики кишкових захворювань працівники суворо дотримуються встановлених вимог до технологічної обробки продуктів, правил особистої гігієни.

Робота з організації харчування дітей ДНЗ здійснюється згідно з Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», N 202/165, 26.02.2013, Наказу Про затвердження Змін до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України.

Усі продукти харчування, що надходять до ДНЗ відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються накладними, сертифікатами якості, висновками санітарно-епідеміологічної експертизи. Закупівлю овочів та оформлення необхідної документації здійснює управління освіти.

Одним із важливих моментів контролю за якістю харчування дітей в ДНЗ є виконання затвердженого набору продуктів, що реєструється медсестрою в «Журналі обліку виконання натуральних норм харчування».

Старша медична сестра Семченко Світлана Володимирівна веде документацію щодо харчування дітей, разом з завідувачем та кухарем складає перспективне меню, меню-розкладку, здійснює контроль за харчуванням дітей, проводить санітарно-просвітницьку роботу серед батьків, контролює дотримання технології приготування їжі, вихід і якість готових страв, санітарний стан харчоблоку, дотримання правил особистої гігієни персоналом, відмічає в журналі здоров’я працівників харчоблоку своєчасність проходження медоглядів.

Робота з організації харчування дошкільників в ДНЗ ведеться на достатньому рівні.

Подальші напрямки роботи з організації харчування:

-постійна інформація батьків про стан харчування дітей в ДНЗ.

- консультації для батьків щодо раціонального харчування дітей

-співпраця з Радою закладу з питання покращення харчування дітей.

VIII. Організація роботи з сім’ями вихованців

Взаємодія з сім’ями вихованців на протязі року є одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків у управлінні закладом. Дошкільний заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Педагогічний колектив організовував для цього різні активні форм співпраці:

Батьківські збори,

Індивідуальні консультації різних спеціалістів,

Участь у святах

Дні відкритих дверей.

У кожній групі з початком навчального року було переоформлено батьківські куточки у яких постійно змінювався інформаційний матеріал, батьки постійно мали змогу тримати на контролі харчування дітей. У цьому році батьки активно відвідували усі свята. Передбачається участь батьків у ремонті приміщення, і, зважаючи на досвід минулих років, сподіваємось також на їх активну участь.

IX. Управлінська діяльність завідувача ДНЗ

Безпосереднє керівництво ДНЗ №7 здійснює управління освіти Уманської міської ради. До складу органів самоуправління дошкільного навчального закладу входять:

Рада ДНЗ,

Батьківський актив груп,

Профспілковий комітет,

Педагогічна рада,

Загальні збори батьків та членів трудового колективу,

Комісія з охорони праці та техніки безпеки.

X. Система роботи щодо соціального захисту дитини

Дошкільний навчальний заклад є державним закладом, у якому суворо дотримуються вимоги, щодо забезпечення прав дитини, які закріплені у основних державних документах:

-Конституція України;

-Конвенції ООН про права дитини;

-Законом України «Про охорону дитинства»;

XI. Організація роботи щодо охоплення навчанням дітей 5-річного віку та обліку дітей у мікрорайоні.

Розуміючи важливість даної роботи, завідувач безпосередньо керує нею. У закладі спланована та реалізується робота з батьками у напрямку підвищення їх педагогічних знань, озброєння методами навчання та виховання дітей у сім’ї.

XII. Система роботи закладу щодо попередження травматизму

Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників навчально – виховного процесу ДНЗ якостей свідомого і обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації; формування навиків безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху, з протипожежної безпеки.

За звітний період не зафіксовано випадки травмування дитини під час освітньо-виховного процесу. В закладі ведеться робота щодо безпеки життєдіяльності працівників. Систематично видаються накази з охорони праці.

Для працюючих розроблені і видані на руки інструкції з охорони праці, технологічні та посадові інструкції, які зберігаються на робочих місцях. Належна робота з профілактики нещасних випадків проводиться під час занять у вигляді різноманітної навчально-виховної роботи. Роботу з охорони праці, безпеки життєдіяльності у навчально-виховному закладі можна вважати достатньою.

Кожен працівник ДНЗ проявляє турботу по створенню безпечних умов для перебування дітей як у приміщенні, так і на прогулянкових майданчиках. Вчасно відбувається усунення несправності устаткування, ремонт меблів та іншого обладнання.

Організація догляду за дітьми відбувається під постійним контролем адміністрації та медичного персоналу.

В розділі «Охорона праці і життєдіяльності дітей» були проведені спеціалістами тематичні консультації. Регулярно проводилися інструктажі з техніки безпеки. Також, вихователями усіх вікових груп планувалася і проводилася робота з дітьми для формування навичок безпеки життєдіяльності. Було поновлено плани евакуації. На нарадах при завідувачу ДНЗ постійно були розглянуті питання щодо попередження дитячого травматизму. У кожній віковій групі придбано аптечні ватно-марлеві пов’язки для кожної дитини. У батьківських куточках висвітлювалися такі теми: «Ваші діти повноправні громадяни України», «Обов’язки дорослих щодо безпеки і захисту дітей», «Надання першої допомоги при нещасних випадках».

XIII. Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я педагогічних працівників.

В Колективному договорі між адміністрацією та профспілковим комітетом є перелік посад працівників ДНЗ № 7 , яким надається додаткова відпустка до 4 календарних днів окремим категоріям працюючих.

В Правилах внутрішнього трудового розпорядку є окремий розділ «Заохочення за успіхи у роботі», в якому визначені умови заохочення педагогічних працівників за сумлінне виконання посадових обов’язків та бездоганну працю (грошові премії та моральне заохочення).

В дошкільному закладі всі працівники сумлінно виконують свої обов’язки, працюють творчо є невід’ємною складовою успішного управління закладом.

В закладі ведеться робота щодо безпеки життєдіяльності працівників.

XIV. Проведення роботи по зверненню громадян.

На виконання Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 р., Указу Президента України № 700/2002 «Про додаткові заходи забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення», Інструкції з діловодства за зверненнями громадян, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 348, в дошкільному навчальному закладі № 7 проведено ряд заходів, а саме : заведені журнали обліку особистого прийому громадян, реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян.

XV. Робота по зміцненню матеріально - технічної бази ДНЗ

За 2021/2022 навчальний рік в дошкільному навчальному закладі була зміцнена матеріально-технічна база дошкільного закладу.

В закладі було здійснено наступні заходи:

1. Заміна вікон на енергозберігаючі

2. Заміна водогону

Завідувач дошкільного навчального закладу №7 Т.І.Гриценко

Кiлькiсть переглядiв: 144

Коментарi

Новини

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930